tatlısından acısına ÇİKOLATA

çikolatanın bilinen bilinmeyen tüm yönleri, tatları ve bizzat kendisi

çikolata: 1. Kakaodan yapılan ve bazen içine şeker, süt, fıstık, fındık katılan yiyecek:§ (kaynak: TDK)

| ing: chocolate | almanca: schokolade | fransızca: chocolat | italyanca: cioccolato | ispanyolca: chocolate | isveçce: choklad

Ağu

23

Havuz Başı Çikolata Partisi’nin Yıldızı Belcolade Oldu!

Yazar: Chocolate Men | Facebook'ta paylaş

Antalya’da faaliyet gösteren Asteria Sorgun Resort’da gerçekleşen Havuz Başı Çikolata Partisi’nin yıldızı Puratos’un gerçek Belçika çikolatasından oluşan Belcolade damgasını vurdu. Belcolade ile yapılan çikolata heykelleri, barlar, şelaleler ile buzlu soğuk içecekler partiye katılan 1400 kişiye eşsiz lezzetlerde unutulmaz anlar yaşattı.  3 gün uğraşılarak büyük bir titizlikte tamamlanan çikolata menüleri, 45 dakika içerisinde tüketildi.

Çeşitli aktivitelere sahne olan partide, minik yarışmalar da büyük ilgi gördü. Çikolata havuzunda kaşık arama oyunu, en hızlı “stick” çikolata yeme yarışması, oltaya takılı bitter çikolata ile kaplı elma yeme yarışması misafirleri doyasıya eğlendirdi.

1919 yılında Belçika’da kurulan 92 yıllık köklü bir firma olan Puratos, 109 ülkedeki satış ağı, 58 fabrikası ve 5000’den fazla çalışanıyla iş ortaklarına kaliteli ekmek, pasta ve çikolata hammaddesi üretiyor. Türkiye’de 1987’den beri yüksek kalite standartlarında ürettiği ürünleriyle fırınlara ve pastanelere en iyi çözüm ve servisi sağlayan Puratos, insan sağlığına verdiği önemle dikkat çekiyor. Puratos aynı zamanda, fırınlar, pastaneler ve endüstriyel müşterilerinin özel taleplerine uygun geliştirilmiş çözümler sunuyor.

‘‘Şeker İlavesiz’’, ‘‘Organik’’ ve ‘‘Origin’’ olmak üzere 3 farklı ürün grubu bulunan Belcolade’nin 4 bitter, 2 sütlü olmak üzere 6 çeşidi bulunuyor. Güçlü aroması ve kıvamlı yapısı ile Belcolade, çikolata sektöründe ustaların en büyük yardımcısı.

www.sarsana.com

Yoruma kapalı.