tatlısından acısına ÇİKOLATA

çikolatanın bilinen bilinmeyen tüm yönleri, tatları ve bizzat kendisi

çikolata: 1. Kakaodan yapılan ve bazen içine şeker, süt, fıstık, fındık katılan yiyecek:§ (kaynak: TDK)

| ing: chocolate | almanca: schokolade | fransızca: chocolat | italyanca: cioccolato | ispanyolca: chocolate | isveçce: choklad

Mar

23

Gerçek Belçika Kalitesine Buyrun

Yazar: Chocolate Men | Facebook'ta paylaş

SarsanaSakarya Sapanca’da 8 aydır faaliyette bulunan Sarsana Chocolate House, çikolata sektöründe “kaliteli olan pahalıdır” kavramını alt üst ediyor gibi görünüyor. Takıntılı oldukları 3 nokta var. İlki Belçika çikolatası kullanmak. İkincisi ise katkı maddesi kullanmadan, gerçek içeriklerle çikolatalarını hazırlamak. Üçüncü önemsedikleri nokta ise, kaliteli bilinen markalardan daha uygun fiyata müşteriye sunmak. Yavaş ve küçük adımlarla ilerliyorlar. Çikolatalarından tatmak, kesinlikle devamlılık sağlayacak denli bağımlılığa neden oluyor.

Sarsana Chocolate House, çok tatlı bir çiftin oluşturdukları bir marka ve işletme. Aslında ikisi de yıllarca sanatla uğraşmış. Fotoğraf, tasarım, el sanatları, metin yazarlığı… kısaca ne ararsanız var her ikisinde de. Yıllarca çikolata sektöründe bu alanlarda önemli yollar katetmişler.Sonunda çikolata hamuruna dokunmaya karar verip, “daha eğlenceli” dedikleri bu yola çıkmışlar. İki titiz sanatçı kişilikten doğan çikolata lezzetleri, şimdiden dillere destan olmaya başlamış. Süslü, süslemeci çikolata dükkanlarına inat, ürünleri bir an önce yemek istediğiniz bir çikolata dükkanı konseptleri var. Üstelik perakende satışlarına şimdilerde e-ticareti de eklemişler (www.sarsana.com) ve Türkiye’nin her yanına çok uygun fiyatlarla gönderim de yapıyorlar. Kurumsal olarak gelen siparişleri de kendi bünyelerinde tasarlayarak, müşterilerine tek noktadan profesyonel kalite ile amatör ruhun birleşimini sunabiliyorlar.

Harika lezzetlere, sıradışı tasarımlı, çevreci ve mühürlü kutuları da eşlik edince ortaya oldukça ciddiye alınması gereken ürünler çıkmış.

sarsana-genel

Nereden çıktı bu çikolata?

Çikolatanın tek başına bir tutku, bir aşk olduğunu farkettiklerinde, zaten her yanlarına çikolata bulaşmıştı. Sektörde çalışmış olmaları; ürün geliştirme, müşteri beklenti ve memnuniyetleri, ürünlerin sunum şekli gibi konularda bir çok done biriktirmelerini sağlamış. En kaliteli çikolatanın bile aslında piyasada rastlanılan denli pahalı olamayabileceğini farketmişler.

En kaliteli çikolataları almışlar, tatmışlar, tattırmışlar ve incelemişler. Çikolataların bir çoğunun içeriğinde aslında bahsedilenin sadece tat ve tatlandırıcı esans olarak yer aldığını görmüşler. Üreticilerin ve satıcıların en büyük önceliklerinin, en düşük maliyet ile üretilen ürünlerden en yüksek kazancı elde etmek ve raf ömrünü uzatmak olduğuna şahit olmuşlar. Farklı da yapılabilir demişler, kolları sıvamışlar. Çikolata hamurundan, içerik malzemesine kadar en kalitelisi, tazesi ve orijinali olsun demişler. Buna rağmen fiyatlar da uygun olmalı düşüncesi ile işe kolları sıvamışlar. “Her yanımız çikolata olsun, eğlenelim ve gülümsetelim diyerek çıktığımız bu yolda böylece; en önemli önceliğimiz katkısız, kaliteli ve gerçek lezzetleri en uygun fiyatlarla müşterilere ulaştırabilmek oldu” diyerek özetliyorlar başlangıç hikayelerini.

Her gün yeni tatlar deniyorlar. Tadıyorlar, tattırıyorlar. Yeni lezzetleri siz tadarken, yüzünüzün alacağı şekle öyle odaklanıyorlar ki, sanki her şey o an için. %90 beğeni oranına ulaşmayan her yeni tadı çöpe atıyorlar. Özetle, “çikolata sevmem” gibi büyük laflar ediyorsanız, lafınızı kapıda bırakıp içeri girin. Zira tattıktan sonra “seviyormuşum” diye karar değiştireceğiniz iddialı tatları var.

Perakende olarak Sapanca Sakarya da başladıkları yola, e-ticaret olarak da (www.sarsana.com) devam etmek istemişler ve lezzetlerini Türkiye’nin her yanına ulaştırmaya karar vermişler. Fakat mağazada yer alan bütün ürünlerin internetten satışı yok. Yolunuz Sapanca civarından geçerse, Sapanca TEM çıkışından sola saparak 150 metre mesafede, solunuzda kalacak mağazalarına uğrayıp çikolatalarını yerinde tadabilir, bir fincan kahvelerini içebilirsiniz ve bu tatlı insanlarla tanışabilirsiniz.

Sarsana Chocolate House
Şehit Cevdet Koç cad. No: 7 Kırkpınar Sapanca Sakarya
www.sarsana.com
bilgi@sarsana.com
0264 592 0405

Yoruma kapalı.