tatlısından acısına ÇİKOLATA

çikolatanın bilinen bilinmeyen tüm yönleri, tatları ve bizzat kendisi

çikolata: 1. Kakaodan yapılan ve bazen içine şeker, süt, fıstık, fındık katılan yiyecek:§ (kaynak: TDK)

| ing: chocolate | almanca: schokolade | fransızca: chocolat | italyanca: cioccolato | ispanyolca: chocolate | isveçce: choklad

Oca

9

Çikolatadan Döner…

Yazar: Chocolate Men | Facebook'ta paylaş

İskender kebap ve döneriyle dünyaca ün yapan Bursa, bir yeniliğe daha imza atarak çikolata severler için çikolatadan döner üretti. Bursalı Brusa Gıda tarafından ChocoDöner markasıyla üretilen çikolata döneri, dünyada ilk kez Bursa’da üretildi. Firma sahipleri tarafından yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 8 aylık bir Ar-Ge çalışmasından sonra üretilen çikolata döneri el yapımı Belçika çikolatasından yapıldı. Bilinen döner ocağında asılı olan sert çikolata kalıbı, 20 derece sıcaklıkta muhafaza ediliyor. Çikolata bıçakla kesilerek, özel hazırlanmış hamurun üstüne serpiştiriliyor. Hamurun sıcaklığıyla eriyen çikolatanın üstüne ise fındık, ceviz gibi malzemelerin yanında özel soslar dökülerek hazırlanan hamur dürüm gibi sarılarak servis ediliyor.

Firma tarafından Türkiye’deki AVM’lere franchising yöntemi ile pazarlanan çikolata dönerinin girişimciler tarafından yoğun ilgi gördüğü bildirildi. Bursa’da Zafer Plaza AVM’de açılan ilk mağazanın sahibi Üstün Doğan, çikolata dönerinin müşteriler tarafından yoğun ilgi gördüğünü, 5 TL’lik fiyatıyla ve lezzetiyle tatlı dünyasında rakipsiz olduğunu ifade etti.

Marka sahibi firmanın ortaklarından Yasin Topuzoğlu ise, şu an itibariyle yoğun bir talep gördüklerini, her gün farklı bir AVM ile anlaşma imzaladıklarını söyledi. Yurt dışına da açılacaklarını kaydeden Topuzoğlu, ilk anlaşmalarını Azerbaycan ile yaptıklarını, İskender kebabı ile dünyada adından söz ettiren Bursa’nın çok yakın bir gelecekte çikolata döneri ile ün salacağını sözlerine ekledi.

En yakın zamanda Türkiye geneline yayılması ümidiyle, sabırsızlıkta beklemedeyiz :)

2 Yorum var

iyi çalışmalar kayseri merkezde divanı ala olarak lokantacılık hizmeti vermekteyiz, sizi bu buluşunuzdan dolayı kutlar ve bizde bu ürünü denemek isteriz bu konuuda yardımcı olursanız sevinirim 0507 717 19 36 gazi aydın

Gazi Bey Merhabalar, Biz sadece varolan buluşu haber yaptık. Ürünün bizimle hiç bir alakası yoktur. Ürün Bursalı Brusa Gıda tarafından ChocoDöner markasıyla üretilmiş. Google veya başka bir şekilde aramanızı bu firma üzerinden yapar ve doğrudan kendileri ile bağlantıya geçerseniz eminizki size yardımcı olacaklardır.

İyi Günler Dileriz

Yorum yazın

Yorum yazmak için buradan giriş yapınız.