tatlısından acısına ÇİKOLATA

çikolatanın bilinen bilinmeyen tüm yönleri, tatları ve bizzat kendisi

çikolata: 1. Kakaodan yapılan ve bazen içine şeker, süt, fıstık, fındık katılan yiyecek:§ (kaynak: TDK)

| ing: chocolate | almanca: schokolade | fransızca: chocolat | italyanca: cioccolato | ispanyolca: chocolate | isveçce: choklad

Eki

14

Charlie’nin Çikolata Fabrikası…

Yazar: Chocolate Men | Facebook'ta paylaş

Filmini bir kaç kere izlediğiniz Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın kitabını okumak da ayrı bir keyif olacak size. Gözünüzün önüne sürekli Bay Willy Wonka’nın (Johnny Depp) o komik mimikleri geleceği kesin. Ve tabii ki canınız fazlasıyla çikolata çekecek. Ne kadar emersen em erimeyen şekerlerin, çikolata şelalelerinin olduğu bir fabrikada gezinirken kimin canı çikolata istemez ki?

Filmi izleyenlerin okurken aklına belki filmdeki sahneler gelecek ama kitabın içindeki çizimler sayesinde farklı bir çikolata fabrikası hayal etmeye başlayacaksınız. Hayalinizde değiştiremediğiniz tek kişi Willy Wonka olacak. Nedense :)

Charlie’nin Büyük Cam Asansörü ile maceraya kaldığı yerden devam ediyor. Bekleyin :)

Arka Kapak:
Roald Dahl (1916-1990), Norveç asıllı büyük bir yazar. Kitaplarını İngilizce yazıyor. Büyükler için olduğu kadar çocuklar için de birbirinden güzel pek çok kitap yazmış. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, onun en sevilen çocuk kitaplarından biri. Bu kitapta küçük Charlie ile tanışacaksınız. Onu çok seveceğinizi, onunla arkadaş olacağınızı umuyoruz. Charlie, annesi, babası, iki ninesi, iki de dedesiyle birlikte büyük bir kentin bitiminde küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Yoksuldurlar. Charlie çikolataya bayılır, ama alacak parası yoktur. Biriktirilen parayla, doğum günlerinde, yılda bir kez bir küçük çikolata girer evlerine. Bu büyük kentte, Charlie’lerin evinden bile görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır; dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün… Yok, kitabın konusunu anlatmamı beklemeyin. Okuyun, göreceksiniz neler olacak. Bu kitabın devamı sayılabilecek güzel bir kitabımız daha var: Charlie’nin Büyük Cam Asansörü. O kitapta da Charlie’nin başka bir serüvenini izleyeceksiniz.

4 Yorum var

Filmine bayılmıştım kitabınıda seveceğime eminim :)

Eminim hoşunuza gidecektir. Afiyetli okumalar dilerim :)

Charlıe’nin çikolata ffabrikası süper bir kitap. Filmini de izledim. Şu an Charlıe’nin Büyük Cam Asansörünü okuyorum. Filmi var mı cevap alırsam sevinirim. Teşekkürler ROALD DAHL

Merhabalar, Charlie’nin Büyük Cam Asansörünün, henüz filmi çekilmemiştir. Yakın zamanda çekilip yayınlanması umuduyla bizde beklemedeyiz… O zamana kadar tatlı günler dileriz :)

Yorum yazın

Yorum yazmak için buradan giriş yapınız.